MÖBLER / Stolar & Fåtöljer / Fåtölj 7085345
nr 708 5345
Fåtölj
Carl Malmsten
Kondition: slitage, skador
Utrop:
1.000 kr
Såld:
950 kr
måndag 8 augusti 2011
kl 17:34:46
8/8 09:37:09
900 kr
8/8 11:53:11
Emmafåtölj
Stoppad fåtölj i nyrokoko
Carl Malmsten (1888-1972)
Svensk inredningsarkitekt, möbelarkitekt och professor